İSTANBUL FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AÇILIŞ ORGANİZASYONUNU YAPTIK

 İstanbul Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılış organizasyonu Orkoz Tantım tarafından gerçekleştirildi.

 

İstanbul Fizik Tedavi’ye Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu tarafından hizmete açıldı.

Bahçelievler Belediyesi’nce yaptırılarak 3 yıllığına bedelsiz olarak İstanbul Fizik Tedavi’ye Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesine Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermesi için verilen merkezin açılışına İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve İstanbul Fizik Tedavi’ye Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Başhekim Op. Dr. Sırrı Aksu ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu “Sağlıklı alt yapıyı oluşturmaya özen gösteriyoruz. Bahçelievler’imiz de bu konuda özenle çalışıyor” dedi. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu “2012 yılında, İstanbul Fizik Tedavi’ye Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerine Vali’mizin de desteğiyle 400 yataklı Fizik Tedavi Hastanesini aynı yerde gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “Bölgemizde, Devlet Hastanesi inşaatı sürüyor. Önümüzdeki yıl da İl Sağlık Müdürlüğümüzün yeni hastane yatırımı, bölgemizi sağlık konusunda alt yapı olarak güçlendirecek” dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanlığı’na ait yapı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastalarının tedavisi için hazırlanarak 70 hasta yatak kapasitesi ve 10 poliklinik hizmeti ile halka hizmet verecek.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi), Nöroloji, Ortopedi, Dahiliye, Hidroklimatoloji  (Havuz tedavisi), Üroloji polikliniklerinin bulunacağı ek hizmet binasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastaları yatarak tedavi edilecektir. Ayrıca iki hidroklimatoloji havuzunda havuz tedavisi de uygulanabilecek.

Bookmark and Share

Henüz yorum yok

Haberin yorum RSS beslemesi