Uçan Balon - (Helyum Balon)

Dekoratif Uçan Balonlar
Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...

Folyo uçan balonlar, uçan balon demetleri, süpriz evlilik teklifleri, mekan ve alan süslemeleri için uçan balonlar, açılış ve etkinliklerde uçan balon kullanımı, party için uçan balon süslemeri ...

 

Sevgi Mesajlı Uçan Balonlar
Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...
Sevgi temalı uçan balon demetleri...

 

Doğum Günü Uçan Balon Demetleri

Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...
Doğum günü temalı uçan balon demetleri...
 

Yeni Doğum Uçan Balon Demetleri

Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...
Yeni doğan bebeklere özel uçan balon demetleri...
 

Yılbaşı kutlama Uçan Balon Demetleri

Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...
Yeni yıla özel uçan balon demetleri...
 

Diğer Uçan Balon Demetleri

Uçan Balon Çeşitler için tıklayın...
 

Uçan Balon: (Helyum Balon)
Uçan balon demetleri adrese teslim. Balon üstüne özel notunuzu baskı yapıp uçan balon demeti olarak sevdiklerinize teslim ediyoruz. Balon üstüne isterseniz not, isterseniz resim veya logo baskısı yapılabilir. Standrat baskılı balon balonlarımızı http://www.baloncum.com/kutlama_balonlari.html veya baskısız rengarenk balonlarımızı kullanarak uçan balon demetleri hazırlatabilirsiniz. Şık ve estetik uçan balon demtleri ile sevdiklerinizi etkileyin. Etkinliklerin vazgeçilmezlerindendir uçan balonlar. Küçük büyük tüm organizasyonlarınızda uçan balonları kullanabilirsiniz. Uçan balon yapımında yanıcı ve yakıcı etkisi olmayan helyum gazı kullanıyoruz. Uçan balonların çocuklar için hiçbir zararı yoktur. Doğum günü süslemelerinde ve bebek odası süslemelerinde helyum gazlı uçan balonlarımızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Uçan Balon Yapımı:
Uçan balon lâteks veya PVC zeplin balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir. Ortalama ömrü: 12 inç balonda 12 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC zeplin balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir.

 

Uçan Balonun Kullanılabileceği Alanlar: Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda uçan balon kullanma imkanı vardır.

* Yeni doğan odası süslemesi

* Baby shower

* Doğum günü,

* Özel sürpriz evlilik teklifi

* Özür dileme

* Evlilik yıl dönümü

* Geçimiş olsun dileği iletmek için

* Hayırlı olsun dileği iletmek için

* Açılış - kutlama

* Alan süslemleri

* Gökyüzüne uçan balon bırakma

* Sisyasi parti mitingleri

...

gibi bir çok alanda uçan balon kullanımı gerçekleşir.

 

Helyum Gazı:
Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır.

Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

 

UYARI: Uçan balon yapımında kullanılan helyum gazının yanıcı, yakıcı, patlayıcı bir özelliği yoktur. Uçan balonlarımızı sevdiklerinize güvenle hediye edebilirsiniz. Ucuz yanıcı gazlarla yapılan balonlarda yanma ve patlama gerçekleşmektedir. Medyada uçan balonların yanıdığı ve patladığı ile ilgili haberlerdeki uçan balonlarda yanıcı ve patlayıcı olan ucuz gazlar kullanılmaktadır. Kalitesiz ve güvensiz bu gazlar ucuz olmakla birlikte büyük riskler taşımaktadır. Helyum gaz ile yapılan uçan balonlar ise tamamen güvenlidir. Hastanlerde yeni doğan odalarına, doğum günlerinde organizasyon mekanlarına helyum gazlı uçan balonları kullanıyoruz.

 

 


Yunus Emre Cad. Erdal Sok. No:5/1A Sanayi Mah. 4.Levent - İstanbul
Telefon:  (212) 268 03 93 Faks:  (212) 268 03 94

bilgi@baloncum.com