UA-3285268-1
0 212 268 03 93
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zeplin Balon

 

Uçan Balon Yapımı: Uçan balon lâteks veya PVC zeplin balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir. Ortalama ömrü: 12 inç balonda 12 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC zeplin balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir. Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda kullanım imkanı vardır.

Özel üretim Ay Yıldız şekilli zeplin balon ile gökyüzünde muhteşem bir görsel şölen düzenleyin. Türkiye’de ilk ve tek.

Helyum Gazı: Helyum periyodik cetvelinin birinci periyot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soy gaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır. 

Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

Zeplin Balon Üretimi: Zeplin balon veya pvc gökyüzü balonu üretimi yurt dışında gerçekleşen bir üründür. Reklamların geniş alanlardan görünebilmesini sağlayan bu balonlar havada kısa süre kalabilmektedir. Zeplin balonların havada kalma süresi ortalam 5-7 gün arasında değişir. Zeplin balonların havada kalma süresi ile ilgili bir garanti vermek doğru olmaz. Zeplin balonlar hava şartlarından çabuk etkilenen hassas balonlardır. Zeplin balon üzerin foloyo uygulaması ile logo veya mesaj geniş alanlardan görülebilir. Zeplin balonlar fuarlarda, açılışlarda, mitinglerde geniş kitlerlere ulaştırır.

Zeplin Balonun Etkileyicilik Alanı: Zeplin balonların kısa süreli etkinliklerde büyük alanlarda dev boyutu ile dikkat çeken reklam ürünleridir. Zeplin balon geniş kitlelerin logoya, reklama, hedef mesaja hızlı ulaşmasını sağlar. İletilmek istenen mesaj veya tanıtılmak istenen firma logosu zeplin balon çeşitleri içinde uygun olan birine uygulanarak heylum gazı ile şişrilip gökyüzüne çıkarılır.

Zeplin Balonların Renkleri ve Çeşitleri: Zeplin balon çoğunlukla beyaz renkte kullanılır. Fakat farklı organizasyon çeşitlerine göre birçok farklı zeplin çeşidi ve rengi kullanılır.

Küre zeplin balonlar, ampül zeplin balonlar beyaz, kırmız, sarı, yeşil, silver, gold, pembe gibi renklerde stokları vardır. Zeplin balonlar ithal ürünler olduğu için renk ve çeşitleri stoklarımızda her zaman olmayabilir.

Zepiln Balon veya Dev Pvc Balon Uygulaması: Zeplin balon uygulaması zor ve tecrübe gerektiren bir uygulmadır. Zeplin balonda ana maaliyeti zeplin balonun kendisinden çok helyum gazı oluşturmaktadır. Zeplin balon uygulaması sırasında balonda oluşabilecek bir hasar maddi kayıplar oluşturur. Zeplin balon pvc hammadeli bir üründür. Hassas yapısı gereği dikkatli uygulanması gerekir. Zeplin balonun uçaması için helyum gazı kullanmaktayız. Helyum gazı zararsız bir gazdır. Yanıcı ve yakıcı bir gaz değildir. Tehlike arz etmez. Zeplin balon bir kere uygulandıktan sonra tekrar tekrar kullanımı mümkün olsa da zaman içersinde deforme olmkatadır. 2-3 kullanımdan soran aynı zeplin balonun kullanımı mümkün olmayabiliyor. Zeplin balonun sökümü esnasında deforme olması dolayısı ile yeni kullanımlarında hasarını tespit etmek zor olabilmektedir. Bu yüzden zeplin balon tekrar kullanılmak isteniyorsa söküm esnasında çok dikkaltli olmak gerekir. Zeplin balona zarar veremeden sökümü , pvc balonun zarar görmemesi için önemlidir.

Zeplin Balon Renkleri ve Boyutları:

2.7 Metre Küre Açık Mavi
3 Metre Küre Turuncu
4.2 Metre Küre Açık Mavi
3 Metre Küre Silver
3.6 Metre Küre Pembe
3.3 Metre Küre Yeşil
4.2 Metre Küre Silver
2.7 Metre Küre Pembe
3 Metre Yeşil
2.4 Metre Ampul Pembe
3.3 Metre Küre Silver
2.7 Metre Ampul Kırmızı
2.2 Metre Ampul Pembe
2.5 Metre H.A.B Silver
3.6 Metre Ampul Açık Mavi
3.9 Metre Küre Turuncu
2.7 Metre Ampul Sarı
2.2 Metre Ampul Sarı
2.2 Metre Ampul Turuncu
2.7 Metre Ampul Pembe
5 Metre Küre Silver
3 Metre Küre Yeşil
2.5 Metre Küre Silver
4.7 Metre Küre Sarı
5.7 Metre Küre Rengarenk
5.7 Metre Küre Rengarenk
3.9 Metre Küre Renkli