Skip to main content

Zeplin Balon

Zeplin Balon

Zeplin Balon Üretimi: Pvc gökyüzü balonu üretimi yurt dışında gerçekleşen bir üründür. Reklamların geniş alanlardan görünebilmesini sağlayan bu balonlar havada kısa süre kalabilmektedir. Zeplin balonların havada kalma süresi ortalam 5-7 gün arasında değişir. Bu büyük balonların havada kalma süresi ile ilgili bir garanti vermek doğru olmaz. Zeplin balonlar hava şartlarından çabuk etkilenen hassas balonlardır. Dev balon üzerin foloyo uygulaması ile logo veya mesaj geniş alanlardan görülebilir. Zeplin balonlar fuarlarda, açılışlarda, mitinglerde geniş kitlerlere ulaştırır.

Uçan Balon Yapımı:

Uçan balon lâteks veya PVC balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir. Ortalama ömrü: 12 inç balonda 12 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir. Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda kullanım imkanı vardır.

Özel üretim Ay Yıldız şekilli pvc balon ile gökyüzünde muhteşem bir görsel şölen düzenleyin. Türkiye’de ilk ve tek.

Helyum Gazı:

Helyum periyodik cetvelinin birinci periyot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soy gaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır. 

Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir doğal gazdır: Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

Zeplin Balonun Etkileyicilik Alanı:

Bu balonların kısa süreli etkinliklerde büyük alanlarda dev boyutu ile dikkat çeken reklam ürünleridir. Zeplin geniş kitlelerin logoya, reklama, hedef mesaja hızlı ulaşmasını sağlar. İletilmek istenen mesaj veya tanıtılmak istenen firma logosu ürünün üzerinde uygun olan yere uygulanarak heylum gazı ile şişrilip gökyüzüne çıkarılır.

Renkleri ve Çeşitleri: Birçok farklı rengi olmasına rağmen çoğunlukla beyaz renkte kullanılır.  Fakat farklı organizasyon çeşitlerine göre birçok farklı zeplin çeşidi ve rengi kullanılır.

Küre  balonlar, ampül zeplin balonlar beyaz, kırmız, sarı, yeşil, silver, gold, pembe gibi renklerde stokları vardır. Zeplinler ithal ürünler olduğu için renk ve çeşitleri stoklarımızda her zaman olmayabilir.

Zepiln veya Dev Pvc Balon Uygulaması:

Dev pvc balon uygulaması zor ve tecrübe gerektiren bir uygulmadır. Pvc balonun ana maaliyetini kendisinden çok helyum gazı oluşturmaktadır. Bu reklam ürünün uygulaması sırasında balonda oluşabilecek bir hasar maddi kayıplar oluşturur. Bu ürün pvc hammadeli bir üründür. Hassas yapısı gereği dikkatli uygulanması gerekir. Bu ürünün  uçaması için helyum gazı kullanmaktayız. Helyum gazı zararsız bir gazdır. Yanıcı ve yakıcı bir gaz değildir. Tehlike arz etmez. Zeplin bir kere uygulandıktan sonra tekrar tekrar kullanımı mümkün olsa da zaman içersinde deforme olmkatadır. 2-3 kullanımdan soran aynı zeplin balonun kullanımı mümkün olmayabiliyor. Ürünün sökümü esnasında deforme olması dolayısı ile yeni kullanımlarında hasarını tespit etmek zor olabilmektedir. Bu yüzden zeplin tekrar kullanılmak isteniyorsa söküm esnasında çok dikkaltli olmak gerekir. Balona zarar veremeden sökümü , pvc balonun zarar görmemesi için önemlidir.

Call Now Button