Balon Süsleme Hizmeti :

Balonlarla yaptığımız çeşitli çalışmalarla; açılış, kutlama, düğün, doğum günü gibi özel gün ve etkinliklerinizde, organizasyon alanlarını renklendiririz.

Balon Süsleme Nasıl Yapılır:

Balon süslemesinin temelini zincir balon oluşturur. Balonlar birbirlerine bağlanarak uzun zincirler oluşturur. Bu zincirler farklı süslemelerin yapılmasına imkan tanır. Balonların şişirilmesi için kapalı alana ihtiyaç vardır. Kapalı alanda şişirilen balonlar kolayca birbirlerine monte edilerek zincir balonlar oluşturulur. Balon süsleme yapılacak mekanda elektrik mutlaka olması gerekmektedir. Dört balon birbirine bağlanarak bir öbek oluşur ve bu öbeklerin renk uyumlarına göre iplere dizilerek bir zincir balon parçası oluşmuş olur. Bu zincir balonlarla mekanın özelliğine göre balon süsleme yapılır. Cam vitrin, demir kapı, ahşap kapı, duvar gibi süslemenin yapılacağı yer özelliklerine göre montaj tekniği değişir. Balon süslemede önemli noktalarda birini zincir balonun montesinin sağlamlığıdır. Sağlam bir şekilde monte edilmeyen zincir balon yapılan süslemenin bozulmasına sebep olur.

Balon Süslemenin Ömrü: 

Balon süslemenin ömrü yapıldığı mekanın özelliği, mevsim ve hava şartlarına göre değişkenlik gösterir. Balon yapısı gereği sıcağı sevmez ve sıcak havada çabuk iner. Balonun hammaddesi latekstir. Dış mekanda yapılan bir balon süsleme ile iç mekanda yapılan bir süslemenin ömrü aynı değildir. iç mekanda yapılan balon süsleme daha uzun süre kalır. Ama güneşli bir dış mekanda yapılan balon süsleme 1 – 3 gün arası kalır. Bu durum hava sıcaklığı ve güneşi aldığı açıya göre değişir. Kışın ise aynı şekilde dış mekanda yapılacak bir süsleme 5 -7 güne kadar kalıcılığını korur.

Balon Süsleme Çeşitleri:

 Zincir balon, Kapı tak, ayaklı tak, nazar boncuğu, kalp balon, fiyonk, balon tüneli, balon duvarı, sütun balon, balon yağmuru, balonlarla yazı ve balondan şekiller (Kuğu balon, balon ağaç, palmiye balon, yıldız balon, ahtapot, yıldız,  çeşitli figürler)  gibi balonla yaptığımız bir çok şekil ve figürün yanında, müşterilerimizin tasarılarından da alışılmışın dışında şekiller üretiyoruz. Gemi indirme törenleri, doğum günleri, sünnet, nişan, düğün, bebek odası süslemeleri, sürpriz organizasyonlar, sürpriz teklifler, ilginç ve farklı bir armağan gibi bir çok nedenle bizleri arayabilirsiniz. Uzman bir ekibimiz isteklerinize her zaman cevap verir. Organizasyon mekanında göz doldurması ve estetik görünüm açısından balonla yapılan süsleme çalışmaları özel günlerin vazgeçilmezlerinden biridir.

Balon Süslemenin Kullanım Alanları:

Açılış , etkinlik, doğum günü, sünnet, düğün gibi birçok alanda balon süsleme çalışması yapılabilir. Etkinlik alanlarının özelliklerine göre çeşitli şekillerde montaj yapılabilir. Balon süslemesi esnasında alüminyum borular, demir ayaklar, demir profiller, yapışkan kroşe, zımba makineleri ile montaj yapılabilir.

Balon Süsleme Nasıl Fiyatlandırılır?

Balon süsleme yapılacak yerin özelliğine , balon süslemenin metrajına göre balon süsleme çalışmasının fiyatlandırılması yapılabilir.

Baloncum Party, Türkiye genelinde balon süsleme hizmeti verebilmektedir. Birçok kurumsal firmanın zincir mağazalarının balon süslemeleri Baloncum tarafında yapılmaktadır.