UA-3285268-1
0 212 268 03 93
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Uçan Balon

Anasayfa » Uçan Balon

Uçan Balon: (Helyum Balon)

Uçan balon demetleri adrese teslim. Balon üstüne özel notunuzu baskı yapıp uçan balon demeti olarak sevdiklerinize teslim ediyoruz. Balon üstüne isterseniz not, isterseniz resim veya logo baskısı yapılabilir.

Standart baskılı balon balonlarımızı https://baloncum.com/baskili-balon/kutlama-balon/ veya baskısız rengarenk balonlarımızı kullanarak uçan balon demetleri hazırlatabilirsiniz. Şık ve estetik uçan balon demetleri ile sevdiklerinizi etkileyin. Etkinliklerin vazgeçilmezlerindendir uçan balonlar. Küçük büyük tüm organizasyonlarınızda uçan balonları kullanabilirsiniz. Uçan balon yapımında yanıcı ve yakıcı etkisi olmayan helyum gazı kullanıyoruz. Uçan balonların çocuklar için hiçbir zararı yoktur. Doğum günü süslemelerinde ve bebek odası süslemelerinde helyum gazlı uçan balonlarımızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Uçan Balon Yapımı:
Uçan balon lâteks veya PVC zeplin balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir. Ortalama ömrü: 12 inç balonda 12 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC zeplin balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir.

Uçan Balonun Kullanılabileceği Alanlar: Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda uçan balon kullanma imkanı vardır.

 • Yeni doğan odası süslemesi için uçan balon,
 • Baby shower uçan balon,
 • Doğum günü uçan balon,
 • Özel sürpriz evlilik teklifi uçan balon,
 • Özür dileme uçan balon,
 • Evlilik yıl dönümü için uçan balon,
 • Evlilik teklifi için uçan balon,
 • Geçmiş olsun dileği iletmek için uçan balon,
 • Hayırlı olsun dileği iletmek için
 • Açılış – kutlama için uçan balon,
 • Alan süslemelerinde uçan balon,
 • Gökyüzüne uçan balon bırakma,
 • Siyasi parti mitingleri için uçan balon,
  kullanımında ürün ve hizmet sağlıyoruz.

Uçan Balon ve Mutluluk: Uçan balonlar her yaşta insana mutluluk verir. Uçan balon hediye edilen kişi farklı bir armağan aldığı için kendini özel hissedecektir . Uçan balonlar Çocukluk günlerinin tüm coşkusunu yaşatır yetişkinlere . Bir de çocuklar için anlamını düşünün uçan balonun? Uçan balon çocukların hayal dünyalarını zenginleştiren ve en mutlu anlarını zihinlerine kazınmasına yardımcı olacak eğlenceli bir görselliktir. Helyum gazı ile şişirdiğimiz uçan balonlarımız ile sevdiklerinize -büyük , küçük hepsine unutamayacakları sürprizler hazırlayın. Küçük mutlu anların geçmişten geleceğe en güzel aktarılmasını sağlayacak bir hediyedir uçan balon. Mağazamızdan yanıcı ve yakıcı olmayan helyum gazı ile şişirilen uçan balon satın alabilirsiniz . Adrese teslim uçan balon demetleri ile sevdiklerinize sürprizler hazırlayın . Uçan balon tasarımları ve farklı seçeneklerimiz için lütfen arayınız. 0212 268 03 93

Standart Baskılı Uçan Balon Çeşitleri : Stoklarımızda belli temalarda kullanıma hazır stokulu baskılı balonlar vardır. Balonlar üzerine kendi özel baskınızı ( resim baskısı, logo baskısı, özel mesajlı bir yazı gibi ) da yapabileceğiniz gibi, elizmideki standart baskılı balonlardan da kullanarak uçan balon satın alabilirsiniz.

Standart baskılı balonlarımızdan yapacağınız uçan balonlar ile etkinliğinizin temasına uygun mesajlarla etkinliğinize güzellik katabilirisiniz. Uçan balon olarak kullanabileceğiniz 12 inç standart lateks balon mesajları :

 • “Happy birthday” baskılı balon
 • “İyi ki doğdun” baskılı balon
 • “Seni Seviyorum” baskılı balon
 • “I Love ” baskılı balon
 • “Nazar Boncuk” baskılı balon
 • “Çepeçevre Puantiye ” baskılı balon
 • “Çepeçevre Çiçek” baskılı balon
 • “İts a Boy” baskılı balon
 • “İts a Girl” baskılı balon
 • “Benimle Evlenir misin? ” baskılı balon
 • “Micky Mause ” baskılı balon
 • “Minnei Mause” baskılı balon
 • “Sunger Bob” baskılı balon
 • “The Cars” baskılı balon
 • “Dora” baskılı balon
 • “Şirinler” baskılı balon
 • “Taraftar” baskılı balon
 • “Ben Ten” baskılı balon
 • “Prenses” baskılı balon
 • “Disney Karakterleri” baskılı balon
 • Bakugan baskılı balon
 • Frozen balon (elsa ) karlar ülkesi baskılı balon
 • Lol bebek baskılı balon
 • Kral Şakir baskılı balon
 • Unicron baskılı balon
 • Angry birds balon

Harf ve Rakam Folyo Uçan Balonlar :Harf ve rakam folyo uçan balonlar artık etkinliklerin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. 35 cm, 70 cm ve 100 cm ebatlarında olan harf ve rakam folyoların çeşitli renk ve desen seçenekleri ile etkinliklerinize ve organizasyonlarınızda rengarenk bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Harf ve rakam uçan folyo balonlar ile unutulmayacak organizasyonlar gerçekleştirin. Harf ve rakam folyo balonları helyum gazı ile uçan balon yapabildiğiniz gibi, hava ile de şişirerek kullanabileceğmiz ürünlerdir.

Uçan Balon Demetleri: 

Uçan balonlarla yaptığımız demetlerle sevdiklerinizi özel günlerinde sevindirebilirsiniz. Çiçek siparişi gibi uçan balon demeti siparişi verebilirsiniz. Gün içinde teslim seçeneğimiz vardır. Uçan balon demeti siparişi vermek için parti ürünleri satan mağazamızı arayabilirsiniz. Uçan balon demetlerimizden veya sizin oluşturacağınız konseptten uçan balon demetlerinden gönderim yapabilirsiniz.

Helyum Gazının Özellikleri: Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır.

Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

Helyum

UYARI: Uçan balon yapımında kullanılan helyum gazının yanıcı, yakıcı, patlayıcı bir özelliği yoktur. Uçan balonlarımızı sevdiklerinize güvenle hediye edebilirsiniz. Ucuz yanıcı gazlarla yapılan balonlarda yanma ve patlama gerçekleşmektedir. Medyada uçan balonların yandığı ve patladığı ile ilgili haberlerdeki uçan balonlarda yanıcı ve patlayıcı olan ucuz gazlar kullanılmaktadır. Kalitesiz ve güvensiz bu gazlar ucuz olmakla birlikte büyük riskler taşımaktadır. Helyum gaz ile yapılan uçan balonlar ise tamamen güvenlidir. Hastanelerde yeni doğan odalarına, doğum günlerinde organizasyon mekanlarına helyum gazlı uçan balonları kullanıyoruz.

Helyum Gazının Sesi İnceltmesinin Nedeni Nedir?

Helyum gazı yani uçan balonda kullandığımız gaz ile  insan sesinin incelmesi oldukça komik durumlar ortaya çıkarır. Bundan dolayı uzun bir süre şov programlarında  helyum gazı çeken ünlülerin sesleri incelmiş konuşması keyifli ve eğlenceli görüntüler ortaya çıkarmıştır.  Acaba helyum gazı  insan sesini neden inceltir ?

Helyumun  gazının sesi inceltmesi, “sesin helyum içinde daha hızlı hareket etmesi” olarak açıklanabilir.  Yani Gazlar içindeki ses dalgalarının hızı ile gazın yoğunluğunun karekökünün ters orantılı olması… Başka bir deyişle yoğunluğu havadan az olduğu için helyuma maruz kalan ses, havadaki sesten birkaç kat daha hızlıdır. Bu sebeple ses tellerini hava yerine helyum gazı titreştirdiğinde, ses, helyum içinde birden hızlanır ve tiz bir şekilde çıkar veya incelir. İncelen ses bir süre sonra veya tekrar helyum alındığında normale döner.

Havadan yaklaşık 6 kat daha yoğun olan “SF6” gazı ise, helyumun aksine sesi kalınlaştırır. Bunun sebebi de, SF6 gazına maruz kalan sesin havadakinden daha yavaş ilerlemesi olarak açıklanır. Ancak bu gazın zararsız olması için yüzde 20 oranında oksijenle karıştırılması gerekmektedir.

Helyum Gazının (Uçan Balon Gazının) İnsan Sağlığına Zararı Var Mıdır? 

Helyum balon gazı,  zehirsiz, yanıcı, yakıcı ve patlayıcı özellik taşımayan bir gazdır; ancak helyum gazını yanlış kullanımlarda zararları olabilmektedir. Özellikle alerjisi olanlar, çocuk ve yaşlılar direk ağız yolu ile helyum gazını içlerine çekmeleri zararlı sonuçlar oluşturabilir. Ancak balon içindeki helyum gazının yanma ve patlama veya boğma gibi bir riski yoktur.

Uçan Balon Nereden Satın Alınır?

Uçan balon satına alacağınız yerlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Uçan balonu nereden satın aldığınız sizin ve sevdiklerinizin sağlı açısından çok önemlidir. Satın alacağınız uçan balonun üretim sürecinde hangi gaz ile ile üretildiğini uçan balon satıcısına mutlaka teyit ettirmeniz gerekmektedir. Satın aldığınız uçan balonun içinde mutlaka helyum gazı olduğunu teyit etmelisiniz. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı ve güvenli bir balon almış olursunuz. Uçan balonun hem eğlenceli, hem de görsel güzelliği açısından çokça kullanılan, çocukların ve yetişkinlerin sevdiği bir üründür. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde uçan balon satın almak için Baloncum Party’i arayın  0212 268 03 93 .

Uçan Balon Demeti Nasıl Yapılır ? Uçan balon demetlerinin yapımı için helyum gazı ile şişirilen balonların kademeli olarak dizilmesi sonucunda oluşan bütündür. Uçan balon demetinin kullanılacağı etkinliğe göre, uçan balon demetinin içeriğini şekillendirebiliriz. Uçan balon demetinin içinde harf folyo balonlar, rakam folyo balonlar, şeffaf balonlar, cam balonlar, supershaper balonlar, temalı balonlar gibi birçok çeşit balon kullanılır. Uçan balonlar bir bütün oluşturduktan, bir düzen halinde istediğimiz şekli uçan balonlara verdikten sonra oluşan demetin altına bir ağırlık bağlayarak balon demetini sabit kalmasını sağlayabiliriz. Uçan balon demetinin altına ağırlık olarak özel baskılı, özel şekilli üretim ağırlıklar kullanılabileceği gibi lateks balonlara su doldurarak da bir ağırlık yapabiliriz.

Helyum Gazı Nerede Satılır?
Helyum gazının yurt dışından gelen bir gazdır. Türkiye’ye çeşitli firmalar helyum gazını getirip satışını yapmaktadır. Fakat helyum gazının ithalatını yapan firmalar son kullanıcıya bu gazı direk satmazlar.

Son kullanıcı helyum gazını nereden alabilir ? Son kullanıcı helyum gazına bayiler aracılığı ile ulaşabilir.

Helyum gazı farklı saflık oranlarında farklı amaçlar için satılmaktadır. Tıbbi amaçlı satılan helyum gazının saflık derecesi ile, uçan balon yapımında kullanılan helyum gazını saflık derecesi çok az farklıdır.

Helyum gazı, endüstriyel proseslerden balon şişirme işlemine kadar pek çok farklı uygulamayı karşılayacak şekilde, çeşitli saflıklarda ve farklı boyutlardaki tüplerde tedarik edilir. Mevcut saflıklar:
– Helyum 5.0 YÜKSEK SAFLIKTA (N 5.0)  ≥ 99.999%
– Helyum 6.0 YÜKSEK SAFLIKTA (N 6.0)  ≥ 99.9999%

Helyum gazının Baloncum’dan güvenle temin edebilirsiniz . Baloncum’dan satın alcağınız helyum gazlı uçan balonları güvenle sevdiklerinize götürebilirsiniz. Uçan balon yapımında kullandığımız helyum gazı uluslararası standartlarda tüplerde muhafaza edilmektedir.