Skip to main content

Uçan BalonHelyum gazı ile farklı birçok balonun uçuruyoruz. Uçan balonlar ile etkinlik ve organizasyonlarınız daha güzel, renkli ve unutulmaz olsun.

Uçan Balon: (Helyum Balon):

Uçan balon demetleri adrese teslim:

Balon üstüne özel notunuzu baskı yapıp balon demeti olarak sevdiklerinize teslim ediyoruz. Balon üstüne isterseniz not, isterseniz resim veya logo baskısı yapılabilir.

Standart baskılı balon balonlarımızı https://baloncum.com/baskili-balon/kutlama-balon/ veya baskısız rengarenk balonlarımızı kullanarak uçan balon demetleri hazırlatabilirsiniz. Şık ve estetik uçan balon demetleri ile sevdiklerinizi etkileyin.

Balon Kullanımı:

Küçük büyük tüm organizasyonlarınızda bu ürünü kullanabilirsiniz. Uçan balon yapımında yanıcı ve yakıcı etkisi olmayan helyum gazı kullanıyoruz. Uçan balonların çocuklar için hiçbir zararı yoktur.

Uçan Balonun Kullanılabileceği Alanlar:

Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda kullanma imkanı vardır.

 • Yeni doğan odası süslemesi
 • Baby shower
 • Doğum günü
 • Özel sürpriz evlilik teklifi
 • Özür dileme
 • Evlilik yıl dönümü için
 • Evlilik teklifi için
 • Geçmiş olsun dileği iletmek için
 • Hayırlı olsun dileği iletmek için
 • Açılış – kutlama için
 • Alan süslemelerinde
 • Gökyüzüne uçan balon bırakma,
 • Siyasi parti mitingleri için kullanımında ürün ve hizmet sağlıyoruz.

Helyum Balon ve Mutluluk:

Balon her yaşta insana mutluluk verir. Hediye edilen kişi farklı bir armağan aldığı için kendini özel hissedecektir . Uçan balonlar Çocukluk günlerinin tüm coşkusunu yaşatır yetişkinlere . Bir de çocuklar için anlamını düşünün uçan balonun? Uçan balon çocukların hayal dünyalarını zenginleştiren ve en mutlu anlarını zihinlerine kazınmasına yardımcı olacak eğlenceli bir görselliktir. Helyum gazı ile şişen bu hediyeler ile sevdiklerinize -büyük , küçük hepsine unutamayacakları sürprizler hazırlayın. Küçük mutlu anların geçmişten geleceğe en güzel aktarılmasını sağlayacak bir hediyedir .

Uçan Balon Nerden Temin Edebilirsiniz ?

Mağazamızdan yanıcı ve yakıcı olmayan helyum gazı ile şişirilen uçan balon satın alabilirsiniz . Adrese teslim demetlerimiz ile sevdiklerinize sürprizler hazırlayın . Demet tasarımları ve farklı seçeneklerimiz için lütfen arayınız. 0212 268 03 93

Standart Baskılı Uçan Balon Çeşitleri :

Stoklarımızda belli temalarda kullanıma hazır stokulu baskılı balonlar vardır. Balonlar üzerine kendi özel baskınızı ( resim baskısı, logo baskısı, özel mesajlı bir yazı gibi ) da yapabileceğiniz gibi, elizmideki standart baskılı balonlardan da kullanarak satın alabilirsiniz. Standart baskılı balonlarımızdan yapacağınız uçan balonlar ile etkinliğinizin temasına uygun mesajlarla etkinliğinize güzellik katabilirisiniz.

Uçan Balon Demetleri:

Balonlarla yaptığımız demetlerle sevdiklerinizi özel günlerinde sevindirebilirsiniz. Çiçek siparişi gibi uçan balon demeti siparişi verebilirsiniz. Gün içinde teslim seçeneğimiz vardır. Uçan balon demeti siparişi vermek için parti ürünleri satan mağazamızı arayabilirsiniz. Uçan balon demetlerimizden veya sizin oluşturacağınız konseptten uçan balon demetlerinden gönderim yapabilirsiniz.

Helyum Gazının Özellikleri:

Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır. Helyum gazının havadan hafif olması balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

UYARI:

Helyum gazının yanıcı, yakıcı, patlayıcı bir özelliği yoktur. Balonlarımızı sevdiklerinize güvenle hediye edebilirsiniz. Ucuz yanıcı gazlarla yapılan balonlarda yanma ve patlama gerçekleşmektedir. Medyada uçan balonların yandığı ve patladığı ile ilgili haberlerdeki uçan balonlarda yanıcı ve patlayıcı olan ucuz gazlar kullanılmaktadır. Kalitesiz ve güvensiz bu gazlar ucuz olmakla birlikte büyük riskler taşımaktadır. .

Helyum Gazın Ağırlığı:

Havadan yaklaşık 6 kat daha yoğun olan “SF6” gazı ise, helyumun aksine sesi kalınlaştırır. Bunun sebebi de, SF6 gazına maruz kalan sesin havadakinden daha yavaş ilerlemesi olarak açıklanır. Ancak bu gazın zararsız olması için yüzde 20 oranında oksijenle karıştırılması gerekmektedir.

Helyum Gazının İnsan Sağlığına Zararı Var Mıdır?

Helyum balon gazı, zehirsiz, yanıcı, yakıcı ve patlayıcı özellik taşımayan bir gazdır; ancak helyum gazını yanlış kullanımlarda zararları olabilmektedir. Özellikle alerjisi olanlar, çocuk ve yaşlılar direk ağız yolu ile helyum gazını içlerine çekmeleri zararlı sonuçlar oluşturabilir. Ancak balon içindeki helyum gazının yanma ve patlama veya boğma gibi bir riski yoktur.

Helyum Gazı Nereden Satın Alınır?

Helyumlu balon satına alacağınız yerlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Balonu nereden satın aldığınız sizin ve sevdiklerinizin sağlı açısından çok önemlidir. Satın alacağınız uçan balonun üretim sürecinde hangi gaz ile ile üretildiğini uçan balon satıcısına mutlaka teyit ettirmeniz gerekmektedir. Satın aldığınız uçan balonun içinde mutlaka helyum gazı olduğunu teyit etmelisiniz. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı ve güvenli bir balon almış olursunuz. Uçan balonun hem eğlenceli, hem de görsel güzelliği açısından çokça kullanılan, çocukların ve yetişkinlerin sevdiği bir üründür. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde uçan balon satın almak için Baloncum Party’i arayın 0212 268 03 93 .

Balon Demeti Nasıl Yapılır ?

Balon demetlerinin yapımı için helyum gazı ile şişirilen balonların kademeli olarak dizilmesi sonucunda oluşan bütündür. Kullanılacağı etkinliğe göre, uçan balon demetinin içeriğini şekillendirebiliriz. Demetin içinde harf folyo balonlar, rakam folyo balonlar, şeffaf balonlar, cam balonlar, supershaper balonlar, temalı balonlar gibi birçok çeşit balon kullanılır.

Helyum Gazı Nerede Satılır?

Helyum gazının yurt dışından gelen bir gazdır. Türkiye’ye çeşitli firmalar helyum gazını getirip satışını yapmaktadır. Fakat helyum gazının ithalatını yapan firmalar son kullanıcıya bu gazı direk satmazlar.

Son kullanıcı helyum gazını nereden alabilir ?

Son kullanıcı helyum gazına bayiler aracılığı ile ulaşabilir. Helyum gazı farklı saflık oranlarında farklı amaçlar için satılmaktadır. Tıbbi amaçlı satılan helyum gazının saflık derecesi ile, uçan balon yapımında kullanılan helyum gazını saflık derecesi çok az farklıdır. Helyum gazı, endüstriyel proseslerden balon şişirme işlemine kadar pek çok farklı uygulamayı karşılayacak şekilde, çeşitli saflıklarda ve farklı boyutlardaki tüplerde tedarik edilir.

Mevcut saflıklar:

– Helyum 5.0 YÜKSEK SAFLIKTA (N 5.0) ≥ 99.999% – Helyum 6.0 YÜKSEK SAFLIKTA (N 6.0) ≥ 99.9999%

Helyum gazını Baloncum’dan güvenle temin edebilirsiniz . Baloncum’dan satın alcağınız helyum gazlı balonları güvenle sevdiklerinize götürebilirsiniz. Helyumlu balon yapımında kullandığımız helyum gazı uluslararası standartlarda tüplerde muhafaza edilmektedir. Uçan Balon Nereden Alınır ? Doğru adresi şeçimi önemlidir. Ayrıca ürünlerimizde yanıcı ve yakıcı olmayan helyum gazı kullanıyoruz. Dolayısıyla bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

 1. Kullanılan gazın helyum gazı olması gerekir.
 2. Helyum gazını yetkin ve yetkili kişilerin doğru usulde balona doldurmaları gerekir.
 3. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına dikkat ederek hizmet veren firmaları tercih etmek gerekir.
Call Now Button